Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Ayşe Nilgün Arıt ile Temel Şaman Eğitimi

March 18, 2017 @ 10:00 am - 6:00 pm

Sevgili Ayşe Nilgün Arıt ileTemel Şaman Eğitimi, 18 Mart Cumartesi günü başlayacak gruba katılım kaydı için lütfen iletişime geçiniz. Önkayıt yaptırmak ve bilgi almak için 0541 5676264 – 0216 5676264 Hande Hanım’la irtibata geçebilirsiniz.

*EĞİTİMDE 12 KİŞİ SINIRI VARDIR. Lütfen ÖNKAYIT yaptırınız.

Ayşe Nilgün Arıt ileTemel Şaman Eğitimi

Tüm insanlar içlerinde arkaik olarak kayıtlı şamanik vasıflar taşır. İstem ve inanç ile bu vasıflara ulaşmak mümkün ve kolaydır. Şamanın gizemli ve sihirli dünyasındaki bilgileri günlük hayatta kullanılabilir şekle getirmek mümkündür. Şamanik teknikler, ormanlarda, çöllerde ya da modern kent yaşamında aynı biçimde işler; yeter ki enerjinin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını iyi anlayabilelim.

Maya şaman inancına göre içinde yaşanan fiziksel dünyanın berisinde, gözle göremediğimiz ve ancak şamanik yolculukla ulaşılabilen, sıra dışı bir alem vardır. Her şeyin canlı ve tüm yaşamın ortak bir enerji alanında birlikte var olduğu şamanik inançta, her şeyi birbirine bağlayan bu “ağ”a katılmak (önce niyet ile ve sonra bilinçli enerji yönetimiyle) mümkün hale gelir. Şamanik kozmik deneyimler astral yolculuklar şeklinde yaşanır.

Klasik şaman öğretisi çabuk sonuç verir. Şamanik çalışmaların tümü temel bir eğitim ile başlar. Bu temel başlangıç eğitiminde katılımcılara şamanizmin nüvesini oluşturan bilgiler verilir. Şaman’ın sorun çözmede ve şifalandırmada kullandığı metotların tanıtımı yapılır. Bu metotların başlangıcı, insanoğlunun sadece mitolojilerde ve rüyalarda ulaşabileceği gizemli ve gizli evreni keşfedebilmesi için onbinlerce yıldır kullandığı, en etkileyici vizyon metotlarından biri olan klasik şamanik yolculuğunun öğretilmesi bu workshop’un ana amacıdır.

Bu çalışmalara başlayan ve ilerleyen herkes kendisine yoldaşlık edecek değişik yardımcı varlıklarla karşılaşacaktır. Şamanik yolculuklarda akıl danışılan, yardım alınan ruhsal yoldaşlar kendilerini hayvan biçiminde ve insan biçiminde göstereceklerdir. Niyet eden herkesin öğrenebileceği bu yolculuk çalışmaları, kozmik bir farkındalık oluşturarak hayatlarımıza pek çok katkıda bulunur. Sorularımıza hızla cevaplar bulmayı, süratle doğru hedefe yönelmeyi, zamanı iyi kullanmayı ve enerjimizi en üst düzeyde tutmayı sağlarız. Doğru zamanda doğru yerde olmak, yeteneklerin yükselmesi, amaçlara ulaşmada kolaylıkları keşfettirir…

Temel Şaman Eğitiminde

*Şamanizmin esasının anlatılmasını takiben, görünür dünyayı sarmalayan kozmik âlemi tanıyarak şaman yolculuğunu deneyimleyeceğiz.
*Şamanik alemlerde yolculuklarının hassas özellikleri ve yöntemlerini öğreneceğiz.
*Sıra dışı gerçeklikteki farklı dünyaların anlamlarını ve şaman yolculuklarının sembol dilini çözümlemeyi, niyet etme ve yorumlamanın teknik özelliklerini içselleştireceğiz.
*Bu atölye ile şaman yolculuklarının hassas özellikleri ve yöntemlerini, Nagualleri tanımanın ve yüksek rehberliklerini anlamanın ötesinde, bu çalışmaların güncel hayatımıza yapacağı katkıları öğreneceğiz ve şaman uygulamalarına giriş yapacağız.

-Şamanik yolculuk yaparak farklı bir bilinç boyutuna geçişin teknikleri
-Ruhsal deneyimlerin anlamlı biçimde geliştirilmesi,
-Naguallerimiz, atalarımız ve tüm ruhsal rehberlerimizle ilişki kurmanın yolları,
-Ruhsal rehberlerden alınan bilgilerin nasıl yorumlanacağı,
gibi bilgilere giriş ve bazı basit çalışmalar temel eğitimin konu başlıklarıdır.

NOT: Rahat kıyafetler giyilmesi ve gözleri kapatmak üzere birer bandana ya da uçak uyku gözlüğü, kalem ve not defteri getirilmesi yeterlidir.

Tavsiye Edilen Okumalar:

*Şamanın Kozmik Dünyası (Ray Yayıncılık)- A. Nilgün Arıt
*Kutsal Maya İnancı (Sistem Yayıncılık)- Ayşe Nilgün Arıt, Don Miguel A. Vergara Calleros

Gelmeden önce “Şamanın Kozmik Dünyası” kitabının ilk 77 sayfasının okunması eğitimden daha fazla fayda sağlanabilmesi için tavsiye olunur.

AYŞE NİLGÜN ARIT

Ayşe Nilgün Arıt, İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Almanya’da Bonn Üniversitesi’nde Farmasötik Kimya üst lisansı yaptıktan sonra eğitimine Köln Üniversitesi’nde devam ederek, Tiyatro, Sinema ve Televizyon Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu.

Yurda döndüğünde 1980’li yılların toplumsal ortamında, kültürel çalışmaları meslek olarak seçmek olanaksız hale gelmişti. İlaç sektöründen gelen bir teklifi kabul etti. 1980-2002 yılları arasında yabancı sermayeli iki ilaç şirketinin Genel Müdürlüklerini yaptı. 2002 yılında Orta Amerika’ya yaptığı ilk yolculuğunu takiben iş hayatını geride bırakmaya ve Maya kültürünü derinlemesine araştırmaya, bu nedenle de İspanyolca öğrenmeye karar verdi. Don Miguel Angel Vergara Calleros ile tanışması kendisine bu kadim uygarlığın daha derinlerine uzanan bir yolu açtı. Meksika’ya yerleşti. Uzun bir inisiyasyon sürecini takiben kırmızı Şaman kemerini taktı.

İki yıldır Guatemala’da Atitlan gölü kıyısındaki San Pedro La Laguna köyünde özel çalışmalar yapmaktadır.

Ayşe Nilgün Arıt, Maya bilgilerinin çok derin temellerine vakıftır. Maya dinî felsefesi, kutsal kitapları, sözlü gelenekleri, seremonileri, ritüelleri, mantraları, tapınakları, sanat eserleri, takvimleri, sembolleri ve bu kadim inanç sisteminin derinliklerini öğrencileriyle yürekten bir bağ kurarak paylaşmaktadır.
Miguel Angel Vergara’nın elyazmaları olarak muhafaza ettiği bilgilerinin bir bölümünü de eklediği ilk kitabı “Kutsal Maya İnancı” 2011 yılında, ikinci kitabı “Şamanın Kozmik Dünyası” 2013 yılında ve “Şamanizmde Kutsal Rehberler ‘Nagual Sembolizmi’” 2015 yılında yayınlandı.

Details

Date:
March 18, 2017
Time:
10:00 am - 6:00 pm

Organizer

Gaia Terapi Aile ve Psikolojik Danışmanlık
Phone:
+90 216 567 62 64 / +90 541 567 62 64
Email:
info@gaiaterapi.com
View Organizer Website

Venue

Gaia Terapi Aile ve Psikolojik Danışmanlık
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:116
İstanbul, 34724 Türkiye
+ Google Map
Phone:
+90 216 567 62 64

Details

Date:
March 18, 2017
Time:
10:00 am - 6:00 pm

Organizer

Gaia Terapi Aile ve Psikolojik Danışmanlık
Phone:
+90 216 567 62 64 / +90 541 567 62 64
Email:
info@gaiaterapi.com
View Organizer Website

Venue

Gaia Terapi Aile ve Psikolojik Danışmanlık
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:116
İstanbul, 34724 Türkiye
+ Google Map
Phone:
+90 216 567 62 64