Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Ayşe Nilgün ARIT ile MAYA ŞAMAN ÖĞRETİSİ

December 2, 2017 @ 10:00 am - December 3, 2017 @ 6:30 pm

Tüm insanlar içlerinde arkaik olarak kayıtlı şamanik vasıflar taşır. İstem ve inanç ile bu vasıflara ulaşmak mümkün ve kolaydır. Şamanın gizemli ve sihirli dünyasındaki bilgileri günlük hayatta kullanılabilir şekle getirmek mümkündür. Şamanik teknikler, ormanlarda, çöllerde ya da modern kent yaşamında aynı biçimde işler; yeter ki enerjinin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını iyi anlayabilelim.

Maya şaman inancına göre içinde yaşanan fiziksel dünyanın berisinde, gözle göremediğimiz ve ancak şamanik yolculukla ulaşılabilen, sıra dışı bir alem vardır. Her şeyin canlı ve tüm yaşamın ortak bir enerji alanında birlikte var olduğu şamanik inançta, her şeyi birbirine bağlayan bu “ağ”a katılmak (önce niyet ile ve sonra bilinçli enerji yönetimiyle) mümkün hale gelir. Şamanik kozmik deneyimler, astral yolculuklar şeklinde yaşanır.

Klasik şaman öğretisi çabuk sonuç verir. Spritüel meditasyon, dua ve ilahilerle yıllar alan bir aydınlanmaya birkaç haftalık çalışmaya ulaşılabilir. Şamanik çalışmaların tümü temel bir eğitim ile başlar.

Bu temel başlangıç eğitiminde katılımcılara şamanizmin nüvesini oluşturan bilgiler verilir. Şaman’ın sorun çözmede ve şifalandırmada kullandığı metotların tanıtımı yapılır. Bu metotların başlangıcı, insanoğlunun sadece mitolojilerde ve rüyalarda ulaşabileceği gizemli ve gizli evreni keşfedebilmesi için on binlerce yıldır kullandığı, en etkileyici vizyon metotlarından biri olan klasik şamanik yolculuğunun öğretilmesi ve şamanizmin bu sayede günlük hayatta içselleştirilmesi bu workshop’un ana amacıdır.

Bu çalışmalara başlayan ve çalışmalarda ilerleyen herkes kendisine yoldaşlık edecek değişik yardımcı varlıklarla karşılaşacaktır. Şamanik yolculuklarda akıl danışılan, yardım alınan ruhsal yoldaşlar kendilerini hayvan biçiminde ve insan biçiminde göstereceklerdir. Niyet eden herkesin öğrenebileceği bu yolculuk çalışmaları, kozmik bir farkındalık oluşturarak hayatlarımıza pek çok katkıda bulunur. Sorularımıza hızla cevaplar bulmayı, süratle doğru hedefe yönelmeyi, zamanı iyi kullanmayı ve enerjimizi en üst düzeyde tutmayı bu sayede sağlarız. Bu çalışma ve diğer şamanik pratikler, doğru zamanda doğru yerde olmayı, yeteneklerin yükselmesini sağlar, amaçlara ulaşmada kolaylıkları keşfettirir…

 • Şamanik yolculuk yaparak farklı bir bilinç boyutuna geçişin teknikleri
 • Ruhsal deneyimlerin anlamlı biçimde geliştirilmesi
 • Naguallerimiz, atalarımız ve tüm ruhsal rehberlerimizle ilişki kurmanın yolları
 • Ruhsal rehberlerden alınan bilgilerin nasıl yorumlanacağı
 • Kadim insanlığın tarihi ve maya şamanizminin farkı gibi bilgilere giriş
 • Kentsel Şamanizm ve şamanizmin günlük hayata aktarılması
 • Şamanik geleneğin modern dünyada yansımaları
 • İnsanlık tarihi boyunca, edebiyattan sanata her alanda şamanizmin etkileri
 • Nagualin keşfi ve tanınması eğitimin bazı konu başlıklarıdır.
 Şaman Eğitiminin 1. Gününde:

Şamanizmin esasının anlatılmasını takiben, görünür dünyayı sarmalayan kozmik âlemi tanıyarak şaman yolculuğunu deneyimleyeceğiz. Şamanik alemlere yolculukların özelliklerini ve yöntemlerini öğreneceğiz. Sıra dışı gerçeklikteki farklı dünyaların anlamlarını ve şaman yolculuklarının sembol dilini çözümlemeyi, niyet etme ve yorumlamanın teknik özelliklerini içselleştireceğiz. Nagualleri tanımanın ve yüksek rehberliklerini anlamanın ötesinde, bu çalışmaların güncel hayatımıza yapacağı katkıları öğreneceğiz ve şaman uygulamalarına giriş yapacağız.

 Şaman Eğitiminin 2. Gününde:

Maya öğretisi üzerinden şamanik geleneğe giriş yapacağız. Kadim insanın tarihine değineceğiz ve maya sözel tarihi üzerine konuşacağız. Şamanik görüşte insan olmanın anlamına değineceğiz ve bütüncül insanın katmanlarına giriş yapacağız. Enerji bedenleri ve merkezlerinden bahsederken, farklı gerçeklik boyutlarından ve bunların derin algılanmasından bahsedeceğiz. Bazı maya pratikleriyle, özelleştirme, kutsama, şaman altarı oluşturma ve benzeri gibi temel şamanik teknikleri öğreneceğiz.

Şamanik öğretinin temel metodlarını kullanan herkes kadim topluluklardaki şamanik öğretiye aşina olacak, teknikleri hayatımıza nasıl katacağımızı anlamış olacaktır. Bu atölye sadece şamanik teknikleri anlamayı değil, şamanik bir inancın gündelik hayatta nasıl yaşanacağı ve hayata nasıl geçirileceğinin bilgisini de kapsar.

NOT: Rahat kıyafetler giyilmesi, sıcak tutan çoraplar ve gözleri kapatmak üzere birer bandana ya da uçak uyku gözlüğü, kalem ve not defteri getirmesi gereklidir.

Tavsiye Edilen Okumalar:

 • Maya Şaman Şifası (Ray Yayıncılık) – Ayşe Nilgün ARIT
 • Şamanizmde Kutsal Rehberler (Ray Yayıncılık) – Ayşe Nilgün Arıt
 • Şamanın Kozmik Dünyası (Ray Yayıncılık) – Ayşe Nilgün Arıt
 • Kutsal Maya İnancı (Sistem Yayıncılık) – Ayşe Nilgün Arıt, Don Miguel A. Vergara Calleros

Details

Start:
December 2, 2017 @ 10:00 am
End:
December 3, 2017 @ 6:30 pm

Venue

Gaia Terapi Aile ve Psikolojik Danışmanlık
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:116
İstanbul, 34724 Türkiye
+ Google Map
Phone:
+90 216 567 62 64

Details

Start:
December 2, 2017 @ 10:00 am
End:
December 3, 2017 @ 6:30 pm

Venue

Gaia Terapi Aile ve Psikolojik Danışmanlık
Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:116
İstanbul, 34724 Türkiye
+ Google Map
Phone:
+90 216 567 62 64
© Copyright | 2022- Gaia Terapi